Bajan ušetril Bratislavčanom milióny eur

Autor: Blažej Pokorný | 25.8.2009 o 19:30 | Karma článku: 15,74 | Prečítané:  5194x

Po kritických článkoch na adresu bratislavského župana Vladimíra Bajana, mu v tomto prípade chcem zložiť poklonu. Ja ho koniec koncov mám rád, naozaj. Neviem, či sa v časoch hospodárskej krízy niekomu vôbec podaril taký pozoruhodný výkon ako jemu a to je ušetrenie 2,5 milióna € (viac ako 75 000 000 Sk) za 24 hodín. Ja nášho súčasného župana po tomto počine budem voliť doživotne bez ohľadu na akú funkciu bude najbližšie kandidovať. On je stelesnením Ficovho hospodárskeho zázraku a minister Počiatek mu môže iba závidieť. To čo sa mu podarilo je bezkonkurenčne najlepšie od čias Dzurindových dvojnásobných platov.

Presne 17. augusta vydal úrad Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) oznam o mimoriadnom zastupiteľstve, na ktorom sa mal okrem iného prejednávať výpadok príjmov BSK v dôsledku hospodárskej krízy. V tomto materiáli navrhol župan Bajan okrem iného prijatie úveru vo výške 10 mil. €. Čo už pri jeho povahe milión sem milión tam ani nie je čudné, že tam chýbala drobnosť a to, na čo, kedy a ako bude úver použitý a už vôbec podľa akých kritérií... Tak to tam viselo dlhé dni až do včerajška.

Z neznámych príčin sa pár hodín pred zastupiteľstvom materiál vymenil. Pribudli tam novosti, napríklad kritériá bankového úveru, čo je plus, 10 mil. sa zmenilo na 7,5 mil. € čo je tiež plus lebo Bratislavčania poďakujú, že ich nezadĺžite až 10 miliónmi € (viac ako 300 000 000 Sk), pretože nákup pozemkov pod halu stál Blavákov skoro rovnakú sumu. Stále tam však nebol a nie je účel, na aký sa tie prostriedky majú použiť, predpokladajme, že župan  26. augusta  poslancom dovolí do tých drobností aspoň nazrieť, prípadne im dá nejaké fotokópie faktúr?

Osobne ma fascinuje na tomto príbehu skutočnosť, že ak je župan taký šikovný majster, že za 1 deň dokáže ušetriť 2,5 milióna € (viac ako 75 000 000 Sk) tak matematicky, ak by so šetrením začal povedzme pred týždňom dostal by sa aj do plusu, nemusel by brať žiadny úver a so svojim hospodárskym zázrakom by z bahna vytiahol aj Počiatka. Aspoň vieme, že na úrade župy sú zdatní úradníci, ktorí si krátia čas vyrábaním čísel trojčlenkou.

Takže pán župan ste mojim veľkým favoritom v akýchkoľvek budúcich voľbách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Útočí na novinárov, s jeho menom sa spája viac ako desať káuz. Kto je Kočner

Podnikateľa v stredu pre kauzu zmenky a daňové úniky zadržala polícia.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Ako som zariadil, že prestali predávať Zem a vek

Prečo by slušné firmy mali zaujať jasný postoj.

Stĺpček Jakuba Fila

Zadržali Kočnera. Hoci platí prezumpcia neviny, treba povedať konečne

K rozsudku je dlhá cesta.


Už ste čítali?