Bajan urobil z Bratislavskej župy realitnú kanceláriu

Autor: Blažej Pokorný | 15.6.2009 o 18:34 | Karma článku: 11,28 | Prečítané:  2880x

Vlado Bajan bol dakedy dávno dobrý chlap. Prestriedal pár politických strán, aby nakoniec skončil vo Ficovej náruči. Kedysi chodil na futbal na Artmediu, ktorú nakoniec poslal kade ľahšie, podobne ako pozemky pod Auparkom. To som si zapamätal z jeho účinkovania v Petržalke. Rozvaha, predvídavosť a talent v orientovaní sa na trhu s nehnuteľnosťami mu ale zostala a to aj v časoch hospodárskej krízy.

Ak Vyššie územné celky tzv. "VÚCečky", kam sa Vlado presunul, vznikli preto, aby potichu redistribuovali hmotný majetok pracujúcich rôznym straníckym kamarátom tak sa to malo povedať na rovinu. Tak ako to robí Vlado Bajan na Bratislavskej župe. Na zastupiteľstve opätovne predkladá návrhy na odpredaj študentských internátov, ktorých hodnota je v desiatkach miliónov korún alebo ak chcete  len "pár miliónov €".

Zajtra má zastupiteľstvo Bratislavskej VUC rokovať okrem iného o bode č. 14, ktorý hovorí o racionalizácii internátov a škôl v rámci župy. Podľa tohto bodu župa odpredá (oni tomu hovoria, že vyradí) internát pri SOŠ automobilovej na ulici J. Jonáša 5 a internát na Trnavskej č. 2. Ten istý materiál hovorí zároveň aj o zlúčení (medzi krok k predaju jednej z dvoch budov "potichu") internátu na Ivánskej ceste č. 25 s internátom na Ivánskej ceste 21, v ktorom bývajú väčšinou robotníci. Rovnaké "zlúčenie" sa dotkne internátu na Vranovskej 2 s internátom SOŠ technickej na Vranovskej 4. Študenti, ktorí tam bývajú sa v septembri dozvedia, že tam vlastne už nebývajú. Ide o internáty, ktoré stoja na veľkých a lukratívnych areáloch. 

Na to isté zastupiteľstvo je ale predložený aj bod č. 21, ktorý hovorí o odpredaji internátu na Ivánskej ceste č. 25 (ktorý sa má aj ylúčiť, aj predať?) spoločnosti TERES prepojenú na poslanca VUC Plechla, ktorý je v prepojení aj na spoločnosť 4one, ktorá už vlastí susedný internát na Ivánskej ceste č. 23. Do plného zisku mu tak možno bude chýbať už len internát na č. 21, ktorý patrí SOŠ, ktorú mimochodom plánuje VUC v budúcnosti "tiež vyradiť" zo siete škôl, rozumej predať. Študenti tak prídu o strechu nad hlavou tak, či tak aj bez vymývania hláv o čo sa v posledných dňoch intenzívne snažil samotný župan. 

Na jednej strane predkladateľ, ktorým je župan tvrdí, že všetkým študentom zo zrušených internátov bude zabezpečené ubytovanie, no žiadnemu z nich to negarantuje. Ak riaditelia dotknutých internátov, respektíve škôl pod ktoré patria prejavia iných názor, využíva župan informačné nosiče župy na ich osobnú arogantnú kritiku prifarbenú infantilným príbehom o 4 izbovom byte v paneláku.

Nuž čo, župani za stranu SMER sa na konci svojho funkčného obdobia preslávia v jednotlivých kútoch Slovenska aspoň aktivitami v oblasti realitných trhov. Župan Milan Murgaš z Bystrickej VUC-ky najskôr predal polikliniku v Poltári nejakej divnej blízkej skupinke s ešte divnejším názvom "Spc Bankruptcy", aby ju opätovne chcel znovu kúpiť. Jeho kolega Zdenko Ttrebuľa má rovnaké chúťky v Košickej župe. Ako volič aspoň viem, prečo je post župana, o ktorom sa masy nedozvedia tak zaujímavý. Vlado Bajan je len ďalší v poradí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Útočí na novinárov, s jeho menom sa spája viac ako desať káuz. Kto je Kočner

Podnikateľa v stredu pre kauzu zmenky a daňové úniky zadržala polícia.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Ako som zariadil, že prestali predávať Zem a vek

Prečo by slušné firmy mali zaujať jasný postoj.

Stĺpček Jakuba Fila

Zadržali Kočnera. Hoci platí prezumpcia neviny, treba povedať konečne

K rozsudku je dlhá cesta.


Už ste čítali?