Romantické cesty BA župy I.

Autor: Blažej Pokorný | 27.4.2009 o 13:37 | Karma článku: 2,80 | Prečítané:  481x

Bratislavská župa spravuje takmer 512 km ciest II. a III. triedy, pričom časť z nich by mohla patriť do oveľa nižších tried, ak by existovali. Problémom nie je len kvalita samotného podkladu s výtlkmi niekde väčšími ako 7 cm ale aj celková údržba bezprostredného okolia ciest. To čo nie je priveľmi na očiach, o to sa župa veľmi nestará, hoci by mala.

V najnovšom vydaní i magazínu Bratislavskej župy, tzv. "Župných inoviniek" sa máme dokonca možnosť dozvedieť, že až 51% ciest II. triedy a viac ako 68% ciest III. triedy v okresoch Pezinok, Malacky a Senec je nevyhovujúcich. Inými slovami by sa asi nemalo po nich jazdiť. Župa tvrdí, že cesty zdedila od štátu finančne podvyživené už v minulých desaťročiach /prečo nie rovno storočiach?/ Byť županom v župe, ktorá sama priznáva takýto cestný debakel nie je najlepšia vizitka a to patrí tento región medzi najbohatšie v EU.

Toto je len krátka sekvencia z úseku Ivánka pri Dunaji - Čierna Voda. Je to ako časť amerického Bronxu. Rozmlátená cesta po strane so smetiskami a na jej koci "zdrogovaný mladík" prehnutý cez zábradlie.

Problém ale nie je v nedostatku prostriedkov, ale v ich zlom manažovaní. Ak by si Bratislavská župa odpustila len nasledovné úlety, peňazí na opravu ciest by bolo o mnoho o mnoho viac :

- kúpa jednej limuzíny za 66 400€

- kúpa druhej limuzíny za 116 180€

- najdrahší ples roku 2009 za 165 970€

Takže namiesto opravených ciest nám v Bratislavskej župe okrem luxusných limuzín budú pribúdať aj "romantické"úseky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kosík na videu z afrického väzenia odpovedá Kaliňákovi

Gašpar s Kaliňákom spochybňovali pravosť vyhlásenia bývalého siskára Ľuboša Kosíka o únose prezidentovho syna. Kosík poslal video ako dôkaz.

TV

Kosík vo videohovore z afrického väzenia: Zaručte mi bezpečnosť

Bývalý siskár potvrdzuje svoju totožnosť.

DOMOV

Dobré ráno: Majú osem rokov, žijú na Slovensku a predávajú sa

Na Slovensku máme vážnejší problém.


Už ste čítali?