Romantické cesty BA župy I.

Autor: Blažej Pokorný | 27.4.2009 o 13:37 | Karma článku: 2,80 | Prečítané:  481x

Bratislavská župa spravuje takmer 512 km ciest II. a III. triedy, pričom časť z nich by mohla patriť do oveľa nižších tried, ak by existovali. Problémom nie je len kvalita samotného podkladu s výtlkmi niekde väčšími ako 7 cm ale aj celková údržba bezprostredného okolia ciest. To čo nie je priveľmi na očiach, o to sa župa veľmi nestará, hoci by mala.

V najnovšom vydaní i magazínu Bratislavskej župy, tzv. "Župných inoviniek" sa máme dokonca možnosť dozvedieť, že až 51% ciest II. triedy a viac ako 68% ciest III. triedy v okresoch Pezinok, Malacky a Senec je nevyhovujúcich. Inými slovami by sa asi nemalo po nich jazdiť. Župa tvrdí, že cesty zdedila od štátu finančne podvyživené už v minulých desaťročiach /prečo nie rovno storočiach?/ Byť županom v župe, ktorá sama priznáva takýto cestný debakel nie je najlepšia vizitka a to patrí tento región medzi najbohatšie v EU.

Toto je len krátka sekvencia z úseku Ivánka pri Dunaji - Čierna Voda. Je to ako časť amerického Bronxu. Rozmlátená cesta po strane so smetiskami a na jej koci "zdrogovaný mladík" prehnutý cez zábradlie.

Problém ale nie je v nedostatku prostriedkov, ale v ich zlom manažovaní. Ak by si Bratislavská župa odpustila len nasledovné úlety, peňazí na opravu ciest by bolo o mnoho o mnoho viac :

- kúpa jednej limuzíny za 66 400€

- kúpa druhej limuzíny za 116 180€

- najdrahší ples roku 2009 za 165 970€

Takže namiesto opravených ciest nám v Bratislavskej župe okrem luxusných limuzín budú pribúdať aj "romantické"úseky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Kaddáfí zachránil nemecký klub. Niečo za to však chcel

Nemecký hokejový tím zachránil líbyjský diktátor pred krachom.

KOMENTÁRE

My sme les. Zastavíme katastrofu?

Slovenské lesy miznú, rozšírili sa v nich pilčíci a traktory.


Už ste čítali?