Budú za zlyhania polície víkendové pobyty?

Autor: Blažej Pokorný | 22.11.2007 o 17:32 | Karma článku: 2,73 | Prečítané:  630x

Všetci občania, ktorí majú pochybnosť o prehnanom alebo neadekvátom zásahu polície by si mohli u ministra vnútra Roberta Kaliňáka uplatniť ako náhradu víkendový pobyt v Tatrách. Presne tak ako sa to stalo v prípade kazašskej novinárky. Za profesionálne zlyhanie členov Policajného zboru SR nebude niesť v prvom momente zodpovednosť minister alebo policajný funkcionár. Všetko sa dá zahrať, len treba byť pripravený. Náplasťou na pochybné konanie policajtov môžu byť rekreačné pobyty pre rodiny políciou "nespravodlivo postihnutých obetí".

Čo všetci politickí väzni, ktorých polícia v minulosti zhabala a vrátili sa po piatich či siedmich rokoch z väzenia bez akéhokoľve vysvetlenia. Nezaslúžia si aj oni nejaký ten víkend v našich veľhorách? Viem, že je to absurdné, ale rovnako absurdné je rozdávať pobyty v Tatrách za nekompetentné a nezodpovedné zásahy svojich podriadených "packov" a to z prostriedkov daní všetkých občanov. Neprofesionalitu policajtov ale v tomto prípade žiaľ aj samotnej kazašskej novinárky zakryl minister Kaliňák a to naopak profesionálne PR-ovo. Stretol sa s konzulkou aj novinárkou a verejne sa osporavedlnil a navyše vypočúvanej novinárke ponúkol pobyt v Tatrách s rodinou. Je smutné, že hodnoty a princípy demokracie, ktoré sú v Kazachstane deficitné a za ktoré prišla sem na Slovensko a sama novinárka bojovať, predala nakoniec za víkendový pobyt v Tatrách. Zdá sa, že demokracia sa dá dnes už kúpiť ako kilogram kurčaťa v obchodnom reťazci. Toto je najväčšie dnešné poučenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kosík na videu z afrického väzenia odpovedá Kaliňákovi

Gašpar s Kaliňákom spochybňovali pravosť vyhlásenia bývalého siskára Ľuboša Kosíka o únose prezidentovho syna. Kosík poslal video ako dôkaz.

TV

Kosík vo videohovore z afrického väzenia: Zaručte mi bezpečnosť

Bývalý siskár potvrdzuje svoju totožnosť.

DOMOV

Dobré ráno: Majú osem rokov, žijú na Slovensku a predávajú sa

Na Slovensku máme vážnejší problém.


Už ste čítali?