Kto došľaka už odovlá Tomanovú

Autor: Blažej Pokorný | 4.7.2007 o 11:07 | Karma článku: 1,86 | Prečítané:  538x

Tomanová už vo svojich kauzách o  morálnom ale hlavne odbornom zlyhaní prekonala všetkých doterajších ministrov. Keby bol Fico v opozícii kričal by o prehreškoch tejto ministerky mesiac v jednom kuse. Kto však zo súčasnej bezzubej opozícii kričí aby bola odvolaná Tomanová?

V prípade Tomanovej zlyhania nie sú ani tak dôležité fakty, že pracovala ako manažérka (osobne by som jej nedal strážiť ani parkovisko) v neziskovke, ktorá dlhuje na odvodoch 17 miliónov korún. Najhoršie prehrešky Tomanovej sú odborné, pretože v prípade legislatívy dokázala svoju nekompetentnosť, zmätenosť a rozposuplnosť vo svojich svetonázoroch. Druhý dôchodkový pilier ukázal v plnej nahote aký je skutočný a úprimný vzaťh ministreky k matkám na rodičovskej dovolenke, k pracujúcim seniorom alebo k zamestnaným občanom s hrubým platom okolo 28 tisíc korún.

Bolo až nechutné akým spôsobom dala dnes už vládna televízia TA3 priestor ministerke vo včerajšej Téme dňa. Ministerka súcitne vysvetľovala, že ona háji záujmy 80% obyvateľov krajiny, medzi inými aj záujmy mladých ľudí zapojených v II. pilieri, o ktorom sa už niekoľko krát znevažujúco vyjadrila a na ktorého pripravenú likvidáciu neváhala právnikom zaplatiť takmer 2 milióny Sk.  Tomanovú tereba čím skôr odvolať už aj preto, že v jej vyjadreniach nie sú žiadne mantinely, nikto si nemôže byť istý tým, že to čo z jej úst počul včera platí aj dnes. V tom spočíva najväčšie nebezpečenstvo inak súcitnej ministerky sociálnych vecí.

Isté je, že Fico svoju ministerku neodvolá, nech by spravila čokoľvek. Je jednoducho neprípustné, aby sme z Ficových úst počuli niečo ako morálne alebo odborné pochybenie a k tomu ešte jedinej ženy a jedinej sociálnej demokratky vo vláde. Médiá pripravili pre opozíciu niekoľko dôležitých prihrávok, stačí už len skórovať - podať návrh na odvolanie odborne nespôsobilého člena kabinetu. Opozičné strany sú však v hlbokom útlme a vo vnútrostraníckej depresii. Nízky počet hlasov opozičných poslancov nie je ale vôbec pri hlasovaní o odvolaní dôležitý. Dôležité je gesto, že to s pani Tomanovou už ďalej nejde, pretože pani ministerka nám pripraví už len samé horšie prekvapenia ako doteraz. Kto teda odvolá Tomanovú?   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kosík na videu z afrického väzenia odpovedá Kaliňákovi

Gašpar s Kaliňákom spochybňovali pravosť vyhlásenia bývalého siskára Ľuboša Kosíka o únose prezidentovho syna. Kosík poslal video ako dôkaz.

TV

Kosík vo videohovore z afrického väzenia: Zaručte mi bezpečnosť

Bývalý siskár potvrdzuje svoju totožnosť.

DOMOV

Dobré ráno: Majú osem rokov, žijú na Slovensku a predávajú sa

Na Slovensku máme vážnejší problém.


Už ste čítali?